Často Kladené Otázky

MÁ DECENTRALIZÁCIA ENERGETICKÝCH SYSTÉMOV STRATEGICKÝ VÝZNAM?

Má decentralizácia energetických systémov strategický význam?

S nebezpečenstvom teroristických útokov, možnosťou vypuknutia vojnového konfliktu alebo prírodnej katastrofy sa teraz sústredí zvýšená pozornosť na mimoriadnu zraniteľnosť centralizovanej energetickej štruktúry v každom rozvinutom národe. Takže čisto vedecké úsilie stanoviť predstavy a princípy prípustných EM systémov s účinnosťou väčšou ako 1 náhle zaujíma rolu potencionálne kritickej strategickej výhody decentralizovaného distribuovaného energetického systému pre celý rozvinutý svet.

Jednoducho povedané, teroristi by mohli práve v tomto okamihu alebo kedykoľvek ľahko a lacne zničiť veľké časti energetickej štruktúry celého národa ako plynovody, ropovody, elektrické siete, vodné elektrárne alebo aj jadrové elektrárne. Pre tých ktorí pochybujú o zraniteľnosti jadrovej elektrárne, predstavte si ako veľký Boeing 747 nabúra do hlavného reaktora. Ak nastene roztavenie, jadrová tragédia z Černobyľu bude vyzertať oproti tomu celkom nevinne. Je tiež niekoľko iných elektromagnetických spôsobov (ako prenosné EMP na osobnom SUV) ako zničiť elektronické ovládanie jadrovej elektrárne, čo tvorí vážne riziko roztavenia jadra.
Ekonomika každého moderného rozvinutého národa je závislá na dostupnosti lacnej energie. Takže tento druh nepriateľskej strategickej schopnosti znamená, že schopnosť ľahko zničiť ekonomiku národa - a tak poraziť celý národ v následnom ekonomickom kolapse - už prešla do rúk nepriateľských síl, ktoré už môžu byť v krajine a čakajú len na povel pre spustenie svojich aktivít.

Pri tejto novej asymetrickej forme boja sa zdá, že rýchly vývoj a nasadenie významných distribuovaných zdrojov energie je teraz kritický prvok prežitia pre mnoho národov vo svete. Avšak decentralizácia je málo platná, ak palivo pre decentralizované generátory musí zostať centralizované a distribuované veľmi veľkými a zložitými systémami. Palivo a jeho dodávky sú stále mimoriadne zraniteľné, predstavujú ľahké ciele umožňujúce ochromenie decentralizovaných generátorov. Samostatné doplňanie paliva (alebo samostatných chod) systémov výroby elektrickej energie je preto nutná dodatočná požiadavka.

Takýto triezvy odhad dramaticky odhaľuje potrebu systémov výroby elektrickej energie so samostatným chodom, ktoré voľne získavajú EM energiu z lokálneho vákua.

\/ / /\/\ /\ /\/ /\ Slovensko
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky